Çalınan Yazılarınızı Kazanca Dönüştürün (tynt.com)

06 Ocak 2011 Perşembe, 22:15
Çalınan Yazılarınızı Kazanca Dönüştürün (tynt.com)

Bildiğiniz üzere sitemizin içeriğinin kaynak belirtilmeksizin kopyalanmasını önlemek oldukça zordur. Çeşitli yollarla, sağ tuş kilidi gibi, sitemizi korumaya çalışsak da botlar vb. scriptler aracılığıyla sitemizin içeriği yine de kopyalanabilir. Aslında tam olarak içeriğimizi kopyalanmalara karşı korumanın kesin bir yolu da yoktur. Fakat bunu elimizden geldiğince lehimize çevirebiliriz.

Nasıl mı?

İşte karşınızda Tynt. Tynt sayesinde kopyalanan içeriklerinize, sitenize ekleyeceğiniz bir kod ile otomatik olarak içeriğin kaynak linkini ekleyebileceksiniz. Bu sayede direkt olarak kopyanan içerikleriniz size hem hem de hit olarak geri dönecek. Ayrıca işi abartıp kendi reklamım yetmez, bir de başka reklam linki ekleyeceğim derseniz Tynt buna da olanak sağlıyor.

Peki Tynt’i nasıl kullanacağız?

İlk önce www.tynt.com adresine giderek, sitemizin alanadı ile yeni bir üyelik açıyoruz. Üyelik hiçbir aktivasyon gerektirmiyor. Daha sonra Setup‘a gidip, Attribution menüsüne giriyoruz. Enable attribution kısmını tikledikten sonra Prefix kısmına “kaynak, buradan alınmıştır…” benzeri bir ön ek giriyoruz. Suffix kısmını boş bırakabilirsiniz. Daha sonra linkimizin nasıl görüneceğini URL, Page Title, Page Title and URL seçiyoruz. Tüm yaptığımız bu değişiklerin nasıl görüneceğini de sağdaki önizleme penceresinden görebilirsiniz. Attribution Placement alanından linkimizin yazının üstünde mi yoksa altın da mı görüneceğini belirliyoruz. Add Creative Commons License kısmından da isteğe bağlı olarak lisans ekleyebilirsiniz. Lisans hakkında daha fazla bilgi için Creative Commons adresini ziyaret edebilirsiniz. Reklam ayarları için Sponsorship, istatistik ayarlarınız için Address Bar menülerini kullanabilirsiniz. Tüm ayarlarımızı yaptıktan sonra Get Your Script butonu ile sitenize eklemeniz gereken kodu alabilirsiniz. Kodu sitenize ekledikten sonra Your Script menüsünden linkinizin doğru bir şekilde çalışıp çalışmadığını kontrol etmeyi de unutmayın.

Bundan sonrası size ve araştırmacı ruhunuza ait. Basit bir kullanıcı arayüzüne sahip olan Tynt’i dakikalar içinde tamamen çözebilirsiniz.

Adres: www.tynt.com

Yazımız alıntıdır.muhim.com adresine teşekkürler

2 Yorum

 1. www.arabayatak.org

  14 Ocak 2013 at 21:04

  Yazı için teşekkürler. Faydalı olmus

 2. yazarçizer

  21 Haziran 2011 at 11:18

  Yazı gayet güzel olmuş. Elinize sağlık. Fakat botla çekilen yazılarda düzenleme yapıldığı taktirde, yazı sonuna otomatik eklenen linkleri silme imkanı var sanırım?

  Ek olarak; çalıntı içerik ile ilgili olarak http://www.yazarcizer.net/icerik-hirsizligi-desif… adresinde ben de çok dert yandım… Ayrıca sitelerle ilgili çalıntı içerik yayımlanıp yayımlanmadığına dair bilgi edinmek isteyenler http://www.yazarcizer.net/kopya-icerik-nasil-bulu… linkini inceleyebilir.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
sex izle hd porno izle sex hikaye