Google Arama Alanı Reklamlarını Görselle Destekleyecek

07 Haziran 2013 Cuma, 11:22
Google Arama Alanı Reklamlarını Görselle Destekleyecek

tarafından Adwords Hizmeti ile kullanıcılarına sunulan Reklam Çalışmasında yeni bir çalışmaya imza atıyor ve Görsel Reklam dönemini başlatıyor.

Bu yenilik sayesinde reklamverenler, kullanıcılara ürünleri hakkında görseller sunabilecekken bu görseller ise arama sonuçları sayfasına, Google Görsel Arama sonuçları arasından eklenecek.

Eklenecek olan görsellerin kontrolü Google tarafından yapılacak ancak reklamverenler açısından herhangi bir problem teşkil eden görseller bulunduğu zaman, istekler doğrultusunda bu görseller tekrar kontrol edilip reklamlardan kaldırılabilecek.

Şuan sadece belirli bölgelerde kullanılabilen ve sadece İngilizce yapılan aramalarda geçerli olan bu yeniliğin kısa zamanda tüm bölgelere dağıtılması bekleniyor. Google’ın yapmış olduğu açıklamaya göre ise her altı aramanın birinde görsel bir obje ortaya çıkmakta. Bu sayede reklamlara yerleştirilecek olan bu görsellerin reklamlar açısından daha verimli olacağı belirtildi.

Yakın dönemde Google tarafından Reklam Gelirlerini arttırmak ve reklam verenlere yapılan dönüş sayılarını optimize etmek amaçlı olarak farklı çalışmalarda yapılacak.

Bu sayede kısa sürede daha fazla reklam alımının gerçekleşmesi ve alınan reklamların daha hızlı müşteriye dönüştürülmesi sağlanmış olacak.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
sex izle hd porno izle sex hikaye