Osman SINAV ve Kızılelma 1. Bölümünde Hayal Kırıklığı Yarattı

16 Ocak 2014 Perşembe, 14:24


TRT 1 Ekranlarında 15 Ocak Çarşamba akşamı ilk kez gösterime giren İsimli dizi çekimlerindeki hatalar ve amatörlükler ile ilk izlenimde sınıfta kaldı.

Arkasında Osman SINAV gibi bir yönetmenin olduğunu bilmiyor olsam ilk bölüm sonrasında Çok Amatör diye diziyi bırakırdım. Burası açık ve net.

Özellikle dizinin başında sınırı geçmeye çalışan Terörist Grupla yaşanan çatışmada sanki kahramanımız düşmana ateş etmek yerine gökten bir yıldız nasıl düşürürüm diye uğraşıyor. Aynı şekilde gelen Askeri Araçlardan inen askerlerde bu durumda.

Yani karşımıza bir Yabancı Dizilerin savaş sahnelerini alıyoruz bide bu dizide ki savaş sahnelerini. Ve inanılmaz fark ortaya çıkıyor. İnanın Kurtlar Vadisi bile çatışma sahneleri ile bu diziyi farklı geçer.

Dizinin son zamanlarında MİT Karargâhında yaşananlar ise içler acısı. 3 MİT Ajanı silahlı saldırıya uğruyor, koskoca karargâhta bir Teknisyen, 1 Sekreter ve 1 Müdür var. Başka bir Allah’ın kulu yok. Kaldı ki aynı MİT’de destek isteyecek bir ekipte yok.

Osman SINAV ve Kızılelma 1. Bölümünde Hayal Kırıklığı Yarattı

Osman SINAV ve Kızılelma 1. Bölümünde Hayal Kırıklığı Yarattı

Bu noktada yine bir yabancı diziden örnek vermek gerekirse NİKİTA dizisindeki gizli karargâha bakılması en azından biraz ilham alınması için yeterli olacaktır diye düşünüyorum.

Bunun dışında tam olarak görevi belli olmasa da bir anlamda Sekreter – Danışman olarak görev yapan kızlardan birisinin her an ağlayacak bir ses tonunda konuşması, diğerinin ise makine gibi konuşması ise oldukça fazla sırıtıyor dizide.

Osman SINAV hem konu hem de isim ile yine İzleyiciyi kalbinden vuracak gibi. Zaten “Ülken İçin Yaşa, Aşkın İçin Öl” cümlesi ile pazarlanmaya başlanan dizi bu adımda başarılı bir Milliyetçilik Dizisi haline gelecektir.

Ancak ilk bölümde görülen Oyuncuların Sırıtması – Oyunculuğun Sırıtması – Senaryonun Sırıtması gibi sorunların ortadan kaldırılması çok ama çok önemli.

İnşallah Osman SINAV ve Ekibi bu soruna bir çare bulacak ve Kızılelma Dizisi bu sezon TRT ekranlarında başarılı işler yapacaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
sex izle hd porno izle sex hikaye