KYK İçin E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

19 Mayıs 2014 Pazartesi, 13:16

KYK e devlet şifresi nasıl alınır? Yurtkur tarafından sağlanan kolaylık sayesinde artık öğrenciler belgeleri elden teslim etmek zorunda kalmayacak.

Ayrıca, daha önce notere onaylatılan belgeler şimdilerde online olarak internet üzerinden yapılabilecek. Burs kredi almaya hak kazanan öğrenciler notere gitmek zorunda kalmadan e devlet sistemi üzerinden bütün işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Yurtkur’un sunduğu bu kolaylık ile zaman kaybı da yaşanmamış olacak. Öğrenciler e devlet üzerinden ücretsiz olarak burs kredi işlemlerini yapabilecekler. Peki belgeleri nasıl onaylatılıp ’ya iletilecek?

Burs almaya hak kazanan öğrenciler e devlet şifresi ile sisteme giriş yaptıktan sonra onay işlemini tamamlayarak belgelerin kyk’ya ulaşmalarını sağlayacaklar. Peki, kyk e devlet şifresi nasıl alınır?

Kyk e devlet şifresi almak için 18 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir. Size en yakın PTT şubesine giderek şifrenizi alabilirsiniz. Şifreyi aldıktan sonra daha önce notere giderek onaylatılan taahhütnameyi e devlet sistemine giriş yaparak onaylatabilirsiniz.

Ancak, şifrenizi aldıktan sonra taahhütnameyi onaylamayı sakın unutmayınız. Elden belge getirme sistemine son veren e devlet sistemi sayesinde daha hızlı ve daha kolay işlem yapılıyor.

Hem notere gitme derdi, hem de belgeleri elden teslim etme derdi son buldu. Sadece PTT’den alacağınız e devlet şifresi ile bütün işlemlerinizi oturduğunuz yerden halledebilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için www.kyk.gen.tr adresine bakınız

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
sex izle hd porno izle sex hikaye