Bedelli Askerlik Başvurusu Nasıl Yapılır? Son Başvuru Tarihi Ne Zaman?

2014 Bedelli Askerlik işlemleri için Başvurular başladı. 2 ay sürecek olan başvuru süresi içerisinde Askerlik Şubelerinde sıra beklememek için yapmanız gerekenleri bir araya topladık.

15 Aralık 2014 Pazartesi, 18:02
Bedelli Askerlik Başvuru Sayfası

2014 Bedelli Askerlik işlemleri için Başvurular başladı. 2 ay sürecek olan başvuru süresi içerisinde Askerlik Şubelerinde sıra beklememek için yapmanız gerekenleri bir araya topladık.

 

2014 Yılı Bedelli Askerlik Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Öncelikli olarak Başvurular 3 Basamaktan oluşuyor.

İlk basamakta E_DEVLET Sistemine giriş yapmanız ve “Millî Savunma Bakanlığı” başlığı altında yer alan E-Hizmet Sayfasından “ASAL Bedelli Askerlik Başvurusu” sayfasını açmanız gerekiyor.

Burada sizin karşınıza bir UYARI Sayfası ve ONAY Sayfası çıkacak.

Onay Sayfasından sonra size E-Devlet Sistemi Üzerinden Barkotlu Ödeme Belgesi verilecektir.

Bu Belgenin Çıktısını almanız gerekiyor.

İkinci basamak Ödeme Basamağı olarak ele alınabilir.

Alınan belge ve Nüfus Cüzdanınız ile listede yer alan bankalardan birisine gitmeniz gerekiyor. (Vakıfbank – Ziraat Bank – Halk Bank)

Bankadan size 3 Adet Dekont verilecek 18.000 TL ödeme karşılığında. Bu dekontları iyi saklamanız gerekiyor.

Son basamak ise Askerlik Şubesinde tamama eriyor.

Ödeme Dekontu ile birlikte En Yakın Askerlik Şubesine gitmeniz, varsa sırada beklemeniz ve ödeme yaptığınız evrakları vererek Bedelli Askerlik Aşamasını tamamlamanız gerekecektir.

Daha sonrasında kısa süre içerisinde size Terhis Belgesi verilecek ve Askerlik Süreci tamamlanmış olacaktır.

 

Bedelli Askerlik Başvuru Sayfası

Bedelli Askerlik Başvuru Sayfası

2014 – 2015 Ne Zaman?

Bedelli Askerlik Başvuruları 15 Aralık 2014 Pazartesi günü itibari ile Resmen Başlamış oldu.

Başvurular 2 ay sürecek olup 13 Şubat 2015 tarihi Mesai Bitimine kadar alınacaktır.

Sürecin uzayıp uzamayacağı ise o dönem belli olacaktır.

 

Bedelli Başvurularına Taksit Yok

Devlet tarafından belirlenen 18.000 TL’lik kısım Resmi olarak taksitlendirilmeyecek.

Ancak bazı bankalar Bedelli Askerlik Kredisi ile kredi vermeye başladılar. Bu kredilerden yararlanarak Bedelli Askerlik olayını tamamlayabilirsiniz.

Bedelli Askerlik Banka Kredileri Sayfasına bakabilirsiniz.

Milli Savunma Bakanlığı Bedelli Askerlik Duyurusu

1. 13 Aralık 2014 tarihli, 29204 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 6582 Sayılı Kanun ile 1111 Sayılı Askerlik Kanunu’na eklenen geçici 52’nci madde kapsamında uygulanacak bedelli askerlik hizmetine ilişkin önemli hususlar aşağıya çıkarılmıştır.

  2. Bedelli askerlik uygulamasından, henüz fiili askerlik hizmetine başlamamış ve 01 Ocak 1988 tarihinden (bu tarih dâhil) önce doğan yükümlülerden istekli olanlar, 13 Şubat 2014 tarihine kadar askerlik şubelerine veya yurt dışı temsilciliklerine başvurmaları ve 18.000 TL (onsekizbinTürk Lirası)veya karşılığı kadar yabancı ülke parasını peşin olarak ödemeleri şartıyla faydalanabileceklerdir.

  3. Daha önce herhangi bir nedenle bedelli veya dövizli askerlik hizmeti kapsamından çıkarılmış olanlar ile bu kanunun yürürlüğe girdiği tarihten önce “Askerliğe Elverişli Değildir” raporu alanlardan istekli olanlar da bedelli askerlik hizmetinden yararlanabilecektir.

  4. Başvuruların geçerli olabilmesi için 18.000 TL     tutarındaki bedelin en geç     13 Şubat 2015 (dahil) tarihine kadar aşağıda belirtilen hesaplardan birine yatırılmış olması ve dekontların askerlik şubelerine teslim edilmesi gerekmektedir.

  5. Yükümlüler başvurularını şahsen veya vekâletnamesi olan avukatları aracılığıyla yapabileceklerdir. Ayrıca ilk müracaatlar askerlik şubesine uğramadan doğrudan e-Devlet üzerinden de (www.turkiye.gov.tr) başlatılabilecektir.

  6. Askerliğe elverişli değildir raporu olanlar ile Kasım 2014 celbinde askere sevk evrakını almış ancak henüz kıtalarına katılmamış olan yükümlülerin bizzat askerlik şubesine veya yurt dışı temsilciliklerine başvurmaları gerekmektedir.

  7. Askerlik çağına girdikten sonra yaş düzeltmesi yaptıranların işlemleri, düzeltme yaptırmadan önceki yaşlarına göre yürütülecektir.

  8. 13 Şubat 2015 (dahil) tarihinden sonra yapılacak olan başvurular veya ödemeler kabul edilmeyecektir. Bu nedenle hak sahibi yükümlülerin işlemlerini zamanında sonuçlandırmaları önem arz etmektedir.

  9. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi en yakın askerlik şubesi başkanlığından veya www.asal.msb.gov.tr adresinden öğrenilebilecektir

 

Bedelli Askerlik Banka Hesap Numaraları

T.Halk Bankası IBAN No      (TL)     (TR31 0001 2009 4520 0010 2600 83)
T.C. Ziraat Bankası IBAN No     (TL)     (TR49 0001 0017 4537 7119 4351 38)
T. Vakıflar Bankası IBAN No      (TL)     (TR28 0001 5001 5800 7302 9593 00)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
sex izle hd porno izle sex hikaye