Türksat 4A Kanal ve Uydu Ayarları Nasıl Yapılacak?

Türksat 4A geçişi 15 Temmuz 2014 tarihinde gerçekleştirilecek. Peki eski Uydu Alıcısı ve Çanak Anten ile TV Seyredenler Yeni Yayınları Nasıl Alacaklar?

13 Temmuz 2014 Pazar, 01:36
Türksat 4A Uydusu Nasıl Ayarlanacak

Türksat 4A geçişi 15 Temmuz 2014 tarihinde gerçekleştirilecek. Peki eski Uydu Alıcısı ve Çanak Anten ile TV Seyredenler Yeni Yayınları Nasıl Alacaklar?

Türksat 2A ve 3A Uydularını kullanan Çanak Anten Sahipleri 15 Temmuz 2014 tarihinde otomatik olarak Türksat 4A Uydusuna geçmek durumunda kalacaklar. Çünkü eski kanallar kaybolacak ve artık TV Seyretmek için yeni uyduya geçiş yapmanız gerekecek.

 

Türksat 4A Uydusu Nasıl Aktif Edilecek ve Kanallar Nasıl Yüklenecek?

Yeni Türksat 4A uydusunun, 14 Temmuz Pazartesi gecesi yeni frekanslar ile yayın vermeye başlaması ile birlikte yayınları çanak antenleri ile alanlar cihazlarını ayarlamak zorunda kalacak. 42 derece doğu yörüngesine ayarlı çanak antenlerin yönü değiştirilmeyecek ancak, uydu alıcısından kanalların tekrar ayarlanması gerekecek.

Yani Uydu Alıcısının Ayarlar kısmına girerek Otomatik Kanal Ara özelliği aktif edilecek ve Türksat 4A üzerindeki kanallar listeye eklenecek.

 

Otomatik Kanal Taraması Yapılacak Olan Uydu Frekansları

Türksat 4A Kanallarını bulabilmek için Otomatik Kanal Taraması yapılırken girilmesi gereken Frekans Bilgileri şu şekildedir.

  • 11844 MHz frekansı, Dikey V-polarizasyon, 2222 Sembol Oranı, FEC 3/4
  • 11747 MHz frekansı, Yatay H-polarizasyon, 27500 Sembol Oranı ve FEC 5/6

Kanal Tarama menüsüne bu bilgiler girildikten sonra “ŞEBEKE TARAMASI” yapılması gerekmektedir.

Türksat 2A ve Türksat 3A ile aynı yörüngede olan Türksat 4A Uydusu için herhangi bir şekilde Çanak Anten Ayarı yapılmasına gerek olmayacaktır.

 

Kanal Sayısı 429’dan 477’ye Çıkacak

Türksat 4A Uydusuna geçiş ile birlikte izlenebilecek olan kanal sayısı 429’dan 477’e çıkmış olacak.

Kullanıcıların ayarlamalı Türksat Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS) ile uyumlu uydu alıcıları yeni frekansları otomatik olarak güncelleyeceği, yüksek çözünürlüklü HD (High-Definition) yayınların ancak uygun cihazlarla mümkün olabileceği belirtildi.

 

Türksat 4A İle Neler Giriyor Hayatımıza

Artık TKGS Uyumlu Uydu Alıcıları sayesinde Frekans Arama Derdi ortadan kalkıyor. Yeni sistemde kanalları otomatik olarak Uydu Alıcısı buluyor ve karşınıza getiriyor.

HD ve Full HD yayınların önü açılıyor. Türksat 4A ile birlikte çok daha kaliteli, yaygın ve sorunsuz bir Full HD – HD Yayın yapılması planlanıyor.

Daha fazla kanallı yaşama geçiliyor. Türksat 4A Uydusu ile birlikte Kanal Sayısı artmaya devam ediyor. Daha fazla kanala Uydu Üzerinden Yayın İmkânı sağlanmış oluyor.

Ulaşılamayan noktalara ulaşım sağlanıyor. Türksat 2A ve 3A ile ulaşılamayan bazı bölgelere artık Türksat 4A ile birlikte Türkçe Yayın yapılabilecek. Kapsama ve Dağıtım ağı genişlemiş olacak.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
sex izle hd porno izle sex hikaye